scorecardresearch

TREN-Dr. Mustafa Serkan Eröz

532 izlenme
Kategori Kültür
Eklenme Tarihi 5 yıl önce
DilTürkçe
Açıklama
Adapazarı Yenikent Devlet Hastanesi’nde görev yapan Ruh ve Sinir Hastalıkları Uzmanı Dr. Mustafa Serkan Eröz, Sağlık Bakanlığı tarafından 14 Mart Tıp Bayramı etkinlikleri çerçevesinde düzenlenen yarışmada, “Sevgi en iyi ilaçtır” konulu kısa filmi ile ödüle layık görüldü.
Sağlık Bakanlığı’nın Tıp Bayramı etkinlikleri çerçevesinde düzenlediği “Yılın doktorları”, “Yılın sağlık çalışanları” ile kısa film, öykü ve fotoğraf yarışmalarında dereceye girenleri ödülleri, Ankara’da düzenlenen törenle verildi.

Ankara Leyla Gencer Sahnesi’nde düzenlenen ödül törenine Sağlık Bakanı Dr. Mehmet Müezzinoğlu da katıldı.

Kalabalık bir katılımla gerçekleştirilen törende, “Sevgi En İyi İlaçtır” konulu kısa filmi ile ödüle layık görülen Adapazarı Yenikent doktorlarından Ruh ve Sinir Hastalıkları uzmanı Mustafa Serkan Eröz de ödülünü, Bakan Müezzinoğlu’nun elinden aldı.

Aynı zamanda yönetmenlik de yapan Dr. Mustafa Serkan Eröz, Tıp Fakültesi’ni bitirmesinin ardından uzmanlık eğitimini Ruh ve Sinir hastalıkları alanında tamamladı. Bu dönemler boyunca sinemanın sürekli içinde yer aldı. BSF Akademi’de görüntü yönetmenliği, Plato Film Okulu’nda sinema eğitimi aldı. Yaşanmaz, Pembe isimli çeşitli kısa metraj filmleri ve belgesel çalışmaları çeşitli festivallerde gösterildi. İçimdeki Sessiz Nehir filmi ise Eröz’ün ilk uzun metraj çalışmasıdır
Etiketler